Vitajte na stránke [::straky.sk]

Pripravili sme pre vás popis z našich (predovšetkým) cykloturistických ciest. S príchodom detí do rodiny pridávame aj cesty v okolí Jablonového, kde bývame a dlhšie cyklotrasy vhodné aj pre deti. Popisy niektorých ciest sú z rôznych rokov, takže treba brať do úvahy, že sa podmienky medzičasom mohli zmeniť.

tatry

  • Z našich cykloturistických dovoleniek prinášame praktické poznámky a zoznam kempov, ktoré vám môžu pomôcť pri plánovaní.
  • V menu pod cestopismi nájdete aj zoznam vecí, ktoré si na tieto miniexpedície berieme.
  • Vo fotogalérii sú niektoré fotografie z našich ciest, z výstupov vo Vysokých Tatrách a Roháčoch, makrofotografie a fotky z jachtingu.
  • V časti Jachting sú stručné popisy priebehu kurzu námorného plachtenia a ďalsích plavieb na Jadrane.
  • V Čechách sa nachádza obec pre straky. 🙂

© Monika&Peter&Filip&Viliam

Putovanie za zvieratkami

Cesta tam cca 10 km, cesta späť 2. variant cca 12 km

Ak cez víkend nemáte chuť „zabávať sa“ varením a zároveň si chcete urobiť nenáročný výlet na bicykloch, tak ste na správnej adrese. Môžete s deťmi navštíviť Biofarmu Salaš pri Stupave. Cesta vedie mimo hlavných..

Posted by Monika Strakova in Cyklo Jablonové, 0 comments

K vodnej nádrži Vývrat

Ak máte chuť na kúpanie vo vodnej nádrži za obcou Kuchyňa, prípadne si chcete zahrať plážový volejbal, tento výlet bude vhodnou voľbou. Nie je náročný, vedie po rovinatých lesných cestách mimo premávku a na konci vás čaká relax pri vode.

Začíname opäť v obci Jablonové,..

Posted by Monika Strakova in Cyklo Jablonové, 0 comments

Pumptracková dráha na Zoške

Cyklovýlet na Zochovu chatu sme si s deťmi naplánovali na celý deň. Ak sa rozhodnete ísť rovnakou cestou tam aj späť, počet kilometrov by nemal presiahnuť 60. Avšak mi sme si povedali, že sa zo Zochovej chaty vrátime späť do Jablonového po hrebeni po Štefánikovej magistrále, čo..

Posted by Monika Strakova in Cyklocesty, 0 comments

Lanová dráha Tarzánia

Ak majú vaše deti radi lozenie na lanách v korunách stromov, tento výlet bude pre vás to pravé. Celkový počet kilometrov pri ceste tam a späť môže byť takmer 70 km. Ak je to pre vás priveľa, je možné časť cesty absolvovať osobným vlakom s cyklovagónom. Potom by celková trasa..

Posted by Monika Strakova in Cyklocesty, 0 comments

Cyklovýlety na hranici Záhoria a Moravy  

V lete 2020, keď nastalo uvoľnenie proticovidových opatrení a opäť sa otvorili hranice medzi SR a ČR, sme sa vybrali na cyklovýlety pri hranici Záhoria a Moravy. Základňu sme mali v Borskom Svätom Jure na chalupe u rodičov a urobili sme si odtiaľ niekoľko pekných letných výletov…

Posted by Monika Strakova in Cyklocesty, 0 comments

Výlet na „Saharu“ pri Kuchyni  

Celková dĺžka cca 25 km podľa typu trasy.

Tento nenáročný cyklovýlet je vhodný pre rodiny s deťmi. Cieľom je „Sahara“ – takto sme nazvali miesto za vojenským letiskom pri Kuchyni, kde sa nachádza pieskový úsek, ktorý sme našli úplnou náhodou a na ktorom sa môžu..

Posted by Monika Strakova in Cyklocesty, 0 comments

Dovolenka na plachetnici Sukošan 2020

Dovolenka s rodinou na plachetnici v case corona krizy. Nakoniec sme sa predsa rozhodli zariskovat a ist na tohtorocnu dovolenku aj ked je cestovanie do zahranicia obmedzovane a nevieme ake budu pravidla ked sa budeme vracat. Mame od januara (ked este o korone u nas nebolo ani vidu ani slychu) rezervovanu lod White Dreams podivnej vyroby EMINENCE, ktoru som doteraz v ponuke chartroviek nevidel. Po 4 mesiacoch sedenia doma sa uz tesime ze niekam vyrazime…
Posted by TheBenO in Jachting, 0 comments

Marinas, Buoys and Anchorages in Croatia

Vytvoril som Google POI mapu prístavov, miest na kotvenie a ďalšie informácie pre jachting v Chorvátsku s názvom Marinas, Buoys and Anchorages in Croatia. Pre podrobnejší prehlaď sa môžete mrknúť na FB stránku MarinasInCroatia, kde je podrobný popis.

..

Posted by TheBenO in Jachting, 0 comments

Výlet za lukostreľbou

Jablonové – Malacky – Gajary a späť
Tento cyklovýlet sa dá absolvovať aj s deťmi (od 5 rokov vyššie), vo väčšej miere vedie mimo cestnej premávky a jeho celková vzdialenosť je približne 50 km. Cesta začína pri bývalom poľnohospodárskom družstve a vedie dole..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Z Jablonového za kúpaním

V letných horúcich dňoch dobre padne osvieženie v studenej vode. Ak chcete spojiť kúpanie spolu so športom, tak vám možno prídu vhod 3 tipy na kúpanie v okolí Jablonového, ktoré sa dajú zvládnuť na bicykli aj s deťmi od 5 rokov vyššie…
Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Vláčik Záhoráčik

Táto trasa je vo väčšej miere v lesnom teréne a vedie po spevnených cestách , miestami sú úseky v pieskovom teréne, kedy je potrebné bicykel potlačiť (ale nie sú dlhé). Cesta je vhodná aj pre staršie deti, keďže vo väčšej miere vedie mimo hlavných ciest. ..
Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Po brehu riek Bečva a Morava

Týždenný výlet popri brehu rieky Bečva a Morava sme podnikli s deťmi v roku 2016. Predovšetkým úsek pri rieke Bečva je veľmi vhodný na cyklovýlet s deťmi, pretože má novovybudovanú asfaltovú cyklocestu a nájdu sa popri nej mnohé zaujímavé zastávky vhodné pre rodiny s deťmi. Taktiež sú na Morave cyklistom naklonené služby, takže celkovo túto trasu môžem len odporúčať…
Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Malý Dunaj

Cyklocestu popri Malom Dunaji sme s deťmi (toho času 7 a 10) absolvovali v júli 2019. Iba časť cesty vedie reálne popri Malom Dunaji, ktorý má veľa meandrov a nevedie pri jeho brehu v celej dĺžke súvislá cyklocesta. Napriek tomu má čo ponúknuť a cesta je vhodná aj pre menšie deti…
Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Zoznam vecí na cyklocesty

Zoznam vecí ktoré si berieme so sebou na naše cyklocesty
Doklady a cennosti:

pasy a ich fotokópie
peniaze v hotovosti (EUR)
platobná karta
poistenie
letenky a ich fotokópie
mobilný telefón a karta s roamingom
mapy a fotokópie..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Hrady a zámky Slovenska

Tento rok (2005) sme sa vybrali na cyklocestu po Slovensku, keďže dovolenku pri mori sme absolvovali už na plachetnici v Chorvátsku. Celkom nám to aj prišlo vhod, lebo ako sa ukázalo, plánovanie cesty bolo oveľa flexibilnejšie a časovo menej náročné. Množstvo informácií sa dalo nájsť..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Sicília

Tento rok padol náš výber na cyklodovolenku po najväčšom ostrove Stredomoria – Sicíliu. Výber bol čiastočne ovplyvnený aj pridaním tejto destinácie v ponuke leteniek SKY EUROPE. Takto sme sa pomerne jednoducho a lacno prepravili do Catánie, kde sa naša cesta začala.
Tentoraz..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Sardínia

Celkový sumárDátum21.8 – 13.9.2004Vzdialenosť1414,7

21.8. Bratislava – Civitavecchia (Taliansko)
Denný sumárDátum21.8.2004Vzdialenosť95 kmPriem. rýchlosť18,9 km/hMax. rýchlosť42,5 km/hČas5,03 h
Cieľom naše cyklodovolenky sa pre rok 2004 stala Sardínia,..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Neusiedler see

Burgenland – Neusiedler see (28.4.-1.5.2007)

Celkový počet najazdených kilometrov – 336 km Používaná mapa: Radkrte Burgenland Nord, Esterbauer,1:100 000
Tento rok sme sa na začiatku sezóny vybrali k rakúskym a maďarským susedom k Neusiedler see. K tomuto jazeru sme sa..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Korzika

Korzika je 4. najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Tvarom pripomína zaťatú päsť so vztýčeným palcom. Názov sa odvodzuje z viacerých legiend. Jedna z nich hovorí, že Grék Herkules mal s bohyňou Minervou dvoch synov, ktorým dal meno Corsus a Sardus. Neskôr ich poslal po mori na západ,..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Kurz námorného plachtenia

Na prelome mája a júna 2005 sme spolu s Petrom absolvovali kurz námorného plachtenia v Chorvátsku. Kurz organizovala spoločnosť Adon (www.adon.sk), trval 7 dní a v priebehu kurzu si Peter urobil skúšky na chorvátskom kapitanáte v Šibeniku. Niekoľko mesiacov pred praktickou prípravou..

Posted by TheBenO in Jachting, 0 comments
Load more