Vitajte na stránke [::straky.sk]

Pripravili sme pre vás popis z našich (predovšetkým) cykloturistických ciest. S príchodom detí do rodiny pridávame aj cesty v okolí Jablonového, kde bývame a dlhšie cyklotrasy vhodné aj pre deti. Popisy niektorých ciest sú z rôznych rokov, takže treba brať do úvahy, že sa podmienky medzičasom mohli zmeniť.

tatry

  • Z našich cykloturistických dovoleniek prinášame praktické poznámky a zoznam kempov, ktoré vám môžu pomôcť pri plánovaní.
  • V menu pod cestopismi nájdete aj zoznam vecí, ktoré si na tieto miniexpedície berieme.
  • Vo fotogalérii sú niektoré fotografie z našich ciest, z výstupov vo Vysokých Tatrách a Roháčoch, makrofotografie a fotky z jachtingu.
  • V časti Jachting sú stručné popisy priebehu kurzu námorného plachtenia a ďalsích plavieb na Jadrane.
  • V Čechách sa nachádza obec pre straky. 🙂

© Monika&Peter&Filip&Viliam

Dovolenka na plachetnici – SUKOŠAN 2020

Dovolenka s rodinou na plachetnici v case corona krizy. Nakoniec sme sa predsa rozhodli zariskovat a ist na tohtorocnu dovolenku aj ked je cestovanie do zahranicia obmedzovane a nevieme ake budu pravidla ked sa budeme vracat. Mame od januara (ked este o korone u nas nebolo ani vidu ani slychu) rezervovanu lod White Dreams podivnej vyroby EMINENCE, ktoru som doteraz v ponuke chartroviek nevidel. Po 4 mesiacoch sedenia doma sa uz tesime ze niekam vyrazime…
Posted by TheBenO in Jachting, 0 comments

Marinas, Buoys and Anchorages in Croatia

Vytvoril som Google POI mapu pristavov, miest na kotvenie a dalsie informacie pre yachting v chorvatsku s nazvom Marinas, Buoys and Anchorages in Croatia. Pre podrobnejsi prehlad o diani okolo tejto mapy sa mozte mrknut na FB stranku MarinasInCroatia kde je podrobny popis.

..

Posted by TheBenO in Jachting, 0 comments

Výlet za lukostreľbou

Jablonové – Malacky – Gajary a späť
Tento cyklovýlet sa dá absolvovať aj s deťmi (od 5 rokov vyššie), vo väčšej miere vedie mimo cestnej premávky a jeho celková vzdialenosť je približne 50 km. Cesta začína pri bývalom poľnohospodárskom družstve a vedie dole..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Z Jablonového za kúpaním

V letných horúcich dňoch dobre padne osvieženie v studenej vode. Ak chcete spojiť kúpanie spolu so športom, tak vám možno prídu vhod 3 tipy na kúpanie v okolí Jablonového, ktoré sa dajú zvládnuť na bicykli aj s deťmi od 5 rokov vyššie…
Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Vláčik Záhoráčik

Táto trasa je vo väčšej miere v lesnom teréne a vedie po spevnených cestách , miestami sú úseky v pieskovom teréne, kedy je potrebné bicykel potlačiť (ale nie sú dlhé). Cesta je vhodná aj pre staršie deti, keďže vo väčšej miere vedie mimo hlavných ciest. ..
Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Po brehu riek Bečva a Morava

Týždenný výlet popri brehu rieky Bečva a Morava sme podnikli s deťmi v roku 2016. Predovšetkým úsek pri rieke Bečva je veľmi vhodný na cyklovýlet s deťmi, pretože má novovybudovanú asfaltovú cyklocestu a nájdu sa popri nej mnohé zaujímavé zastávky vhodné pre rodiny s deťmi. Taktiež sú na Morave cyklistom naklonené služby, takže celkovo túto trasu môžem len odporúčať…
Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Malý Dunaj

Cyklocestu popri Malom Dunaji sme s deťmi (toho času 7 a 10) absolvovali v júli 2019. Iba časť cesty vedie reálne popri Malom Dunaji, ktorý má veľa meandrov a nevedie pri jeho brehu v celej dĺžke súvislá cyklocesta. Napriek tomu má čo ponúknuť a cesta je vhodná aj pre menšie deti…
Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Hrady a zámky Slovenska

Tento rok (2005) sme sa vybrali na cyklocestu po Slovensku, keďže dovolenku pri mori sme absolvovali už na plachetnici v Chorvátsku. Celkom nám to aj prišlo vhod, lebo ako sa ukázalo, plánovanie cesty bolo oveľa flexibilnejšie a časovo menej náročné. Množstvo informácií sa dalo nájsť..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Sicília

Tento rok padol náš výber na cyklodovolenku po najväčšom ostrove Stredomoria – Sicíliu. Výber bol čiastočne ovplyvnený aj pridaním tejto destinácie v ponuke leteniek SKY EUROPE. Takto sme sa pomerne jednoducho a lacno prepravili do Catánie, kde sa naša cesta začala.
Tentoraz..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Sardínia

Celkový sumárDátum21.8 – 13.9.2004Vzdialenosť1414,7

21.8. Bratislava – Civitavecchia (Taliansko)
Denný sumárDátum21.8.2004Vzdialenosť95 kmPriem. rýchlosť18,9 km/hMax. rýchlosť42,5 km/hČas5,03 h
Cieľom naše cyklodovolenky sa pre rok 2004 stala Sardínia,..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Neusiedler see

Burgenland – Neusiedler see (28.4.-1.5.2007)

Celkový počet najazdených kilometrov – 336 km Používaná mapa: Radkrte Burgenland Nord, Esterbauer,1:100 000
Tento rok sme sa na začiatku sezóny vybrali k rakúskym a maďarským susedom k Neusiedler see. K tomuto jazeru sme sa..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Korzika

Korzika je 4. najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Tvarom pripomína zaťatú päsť so vztýčeným palcom. Názov sa odvodzuje z viacerých legiend. Jedna z nich hovorí, že Grék Herkules mal s bohyňou Minervou dvoch synov, ktorým dal meno Corsus a Sardus. Neskôr ich poslal po mori na západ,..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Kurz námorného plachtenia

Na prelome mája a júna 2005 sme spolu s Petrom absolvovali kurz námorného plachtenia v Chorvátsku. Kurz organizovala spoločnosť Adon (www.adon.sk), trval 7 dní a v priebehu kurzu si Peter urobil skúšky na chorvátskom kapitanáte v Šibeniku. Niekoľko mesiacov pred praktickou prípravou..

Posted by TheBenO in Jachting, 0 comments

Cyklocesta po hradoch na Považí

Bratislava – Vršatec – a späť, august 2003. Na našu cestu sme si vybrali ideálne, možno pre niektorých až príliš horúce počasie v auguste. Prešli sme zhruba 420 km za 4,5 dňa (streda 56 km/ štvrtok 74 km/ piatok 70 km/ sobota 115 km/ nedeľa 110 km). V sedle bicykla sme boli 21 hodín, priemernú rýchlosť sme mali 18,9 km/ h a maximálnu rýchlosť 68 km/ h. Išli sme na ťažko s “plnou poľnou” (spacáky, stan, oblečenie ….). Mapy sme používali podrobné turistické…
Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Dunajská cyklocesta do Pasau

Celkový sumár

Trasa
Bratislava-Linz-Passau
Termín
august 2006
Celková vzdialenosť
841 km
Sprievodca
Cycling guide Danube Bike Trail, part 2, Austrian Danube, mierka 1:50.000

V lete 2006 sme sa rozhodli pre relatívne jednoduchú..

Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Dalmácia

Na toto leto sme si s Petrom naplánovali cyklocestu po Chorvátsku. Na rozdiel od minulého roka sme tentoraz cestovali sami, bez podpory cestovnej kancelárie. Jasné, že plánovanie takejto dovolenky si vyžaduje viacej práce a organizácie dopredu. Napr. zaistenie letenky, podľa toho čiastočné prispôsobenie trasy, získavanie máp, preštudovanie bedekerov, zabezpečenie poistenia a pod…
Posted by TheBenO in Cyklocesty, 0 comments

Thajsko

Start:4.4.2001
End:9.4.2001
Duration:6 Days
Transport:Foot,Aeroplane
Activity:Trip
Group size:7ppl
Tour guide:Yes

20. deň – 4.4.2001 – Bangkok

Do Thajska sme sa dostali na spiatočnej ceste zo Sydney ako pokračovanie našej cesty po Australii…

Posted by TheBenO in Cestopisy, 0 comments

Austrália

aneb: Naša svadobná cesta po Austrálii 🙂

Na vrchole uluru

Start:16.3.2001
End:3.4.2001
Duration:19 Days
Transportation:Car,Aeroplane
Activity:Trip
Group size:7ppl
Tour guide:Yes

16.3. Letíme do Australie
Po takmer 6 mesiacoch rozprávania..

Posted by TheBenO in Cestopisy, 0 comments
Load more